Як правильно вести переговори про зарплату на співбесіді | ANCOR Ukraine
До переліку статей

Як відповісти на запитання «На яку зарплатню ви очікуєте?»

Як відповісти на запитання «На яку зарплатню ви очікуєте?»

Як відповісти на запитання «На яку зарплатню ви очікуєте?»

Своєю думкою ділиться Костянтин Вітеєв, провідний консультант ANCOR.


Щоб правильно відповісти на це питання необхідно підготуватися:

  • Оцініть пропозиції на ринку праці
Часто роботодавці відображають рівень заробітної плати у вакансіях, щоб залучити відповідних та «відсіяти» тих кандидатів, які не відповідають за рівнем фінансових очікувань. Проаналізуйте 10+ вакансій та отримайте уявлення про вилку фінансової винагороди.

  • Проаналізуйте очікування інших претендентів
Оцініть, яку заробітну плату вказують у своїх резюме на робітних сайтах фахівці вашої професії. Зіставте наявний досвід та свій рівень очікувань із конкурентним середовищем, визначивши, наскільки воно відрізняється.

  • Зверніться до експертів
Якщо Ви рідкісний спеціаліст або ТОП-менеджер, то інформація про заробітні плати у відкритих джерелах може бути відсутнім. У цьому випадку є сенс звернутися до кадрових агенцій або кар'єрних консультантів. Ви можете отримати інформацію щодо рівня заробітної плати, як у галузі, так і в професії, а також зрозуміти, за скільки можна себе «продати».

  • Визначте свої очікування
Отримавши інформацію з ринку праці, варто визначити діапазон очікувань:

- мінімальний – не озвучується роботодавцю при першій зустрічі та позначається лише на фінальних етапах переговорів, якщо ви розумієте, що цінність пропозиції у сукупному вираженні вас залучає (ДМС, автомобіль, компенсації, пільги тощо);

- оптимальний – озвучуєте роботодавцю та з якого ви починаєте обговорення винагороди за роботу;

- максимальний – бажаний рівень з точки зору максимально можливого приросту, який ви закладаєте під час переходу до іншої компанії. Він не повинен бути значно вищим, ніж у конкурентів, інакше підвищується ризик відмов.

  • Продумайте стратегію переговорів
Стратегія повинна включати: діапазон бажаної заробітної плати, етап оцінки, на якому Ви будете готові позначити свої фінансові очікування (HRу, менеджеру, керівнику функції тощо), аргументи, які дозволять Вам «продати» себе.

  • Спрогнозуйте альтернативні сценарії
Продумайте, за яких умов Ви будете готові знизити свій рівень фінансових очікувань та визначте критерії прийняття рішень, якими можуть бути: перспективи кар'єрного зростання, професійне навчання за рахунок компанії, перспектива підвищення доходу через Х місяців при досягненні KPI, розширений соціальний пакет тощо.

ANCOR Corporate Websites
Загрузка...
Хочу в ANCOR!
Загрузка...
Заявка на услугу
Загрузка...
Logo ANCOR
Загрузка...
Logo ANCOR
Загрузка...
Logo ANCOR
Загрузка...