Онлайн-співбесіда: 10 порад щодо підготовки
До стрічки новин

Онлайн-співбесіда: 10 порад щодо підготовки

Онлайн-співбесіда: 10 порад щодо підготовки

1. Додайте фото

Не варто лишати пусте віконце замість аватарки. Фото має бути таким, як у резюме на першій сторінці. Бажано – обличчя крупним планом із посмішкою, стиль одягу – діловий.

2. Оберіть місце проведення

Зверніть увагу на фон за вами. Краще – однотонний м’який колір (стіна, шпалери). Неприйнятно – відчинена шафа, ліжко, балкон, де висить білизна, навіть свіжовипрана, телевізор тощо. Наявність сторонніх людей теж не буде плюсом. Функція фону – тримати увагу на співрозмовникові. Щодо освітлення – бажано, щоб світло було направлене вам в обличчя і його джерело знаходилося за камерою. Вікно не має бути фоном, оскільки фігура в такому випадку може бути затемненою. Попередьте людей, що знаходяться поруч із вами в одному офісі або квартирі, щоб вас не відволікали. Закрийте домашніх тварин в іншому приміщенні, якщо спілкуєтеся з дому.

3. Перевірте технічний стан пристроїв

Приділіть особливу увагу якості звуку та відео. Для перевірки корисно зв’язатися з колегою або другом. Якщо якість погана – негайно вживайте заходів щодо усунення перешкод. У вас має бути надійний інтернет і камера. Також рекомендую використовувати маленькі варіанти навушників. Велика гарнітура на голові псує зачіску та привертає зайву увагу.

Зверніть увагу: якщо ви користуєтеся планшетом або телефоном, краще розташувати камеру на рівні ваших очей. Якщо у вас телефон, вам потрібно скористатися функцією відключення вхідних викликів і повідомлень. Це буде відволікати, створювати шум або навіть призведе до падіння пристрою через вібрацію від дзвінка.

Перевірте також ваш мережевий статус. Він має бути зеленим до дзвінка («В мережі»).

4. Піклуйтеся про зовнішній вигляд

Рекомендується дотримуватись ділового стилю, але не створювати бар’єри зайвої серйозності та офіціозу. Не використовуйте яскраві та темні кольори.

Соціологи звернули увагу, що, порівняно з українцями, інші європейці посміхаються більше. Тому посміхайтеся: необхідно показати, що вам приємно і цікаво спілкування з людиною. Особливо важливо природно посміхнутися на початку та у фіналі. Перші і останні візуальні враження найважливіші. Але і протягом інтерв’ю не завадить класична, «чергова» посмішка.

5. Поводьтеся спокійно

На співбесіді не можна вставати, розгойдуватися, чухатися, розмахувати руками, мимрити, вигинати лікті. Вас має бути видно так, як на аватарці. Голова, тулуб плюс трохи вільного простору за цими частинами тіла.

6. Демонструйте зацікавленість

Наприклад, це може проявлятися одним або кількома короткочасними (до 4-5 секунд) мімічними рухами: підняті або злегка зведені брови, переміщення погляду на об’єкт. Більшу частину інтерв’ю дивіться в камеру.

7. Не спізнюйтеся

Якщо ви після узгодження дати і часу відеоінтерв’ю з певних причин не можете вийти на зв’язок, повідомте співрозмовника заздалегідь.

8. Готуйтеся та фіксуйте

Роботодавцю перед співбесідою важливо опрацювати резюме кандидата, пошукачу – знайти інформацію про компанію. Записати під час інтерв’ю варто тільки ключову інформацію, а не займатися нотатками постійно. Краще зосередитися на розмові, а після бесіди зафіксувати складні питання, допущені помилки, моменти, які ви не уточнили одразу. Проводьте роботу над помилками після кожної співбесіди.

9. Фокусуйтеся

Можна використовувати підготовлені матеріали, тільки намагайтеся не видати себе, підглядаючи в них. Підтримуйте жарти позитивними емоціями. Якщо ви проходите співбесіду, намагайтеся відповідати так, щоб мінімізувати варіанти додаткових складних питань; а щоб легше було переконати в своєму професіоналізмі, використовуйте цифри, приклади, факти. Якщо проводите співбесіду – просіть кандидата наводити приклади, щоб ефективніше оцінити рівень відповідності вакансії та вирішити, чи є сенс запрошувати пошукача вже на особисте інтерв’ю.

10. Візуалізуйте співбесіду заздалегідь

Це знизить рівень напруженості при реальному інтерв’ю і ймовірність допущення помилок. Корисно репетирувати перед дзеркалом запитання або відповіді, дотримуючись рекомендацій і правил щодо проведення/проходження інтерв’ю.

Інші новини
ANCOR Corporate Websites
Загрузка...
Хочу в ANCOR!
Загрузка...
Заявка на услугу
Загрузка...
Logo ANCOR
Загрузка...
Logo ANCOR
Загрузка...
Logo ANCOR
Загрузка...