Дослідження HR-політики компаній фармацевтичного ринку України
До стрічки новин

Дослідження HR-політики компаній фармацевтичного ринку України

Дослідження HR-політики компаній фармацевтичного ринку України

В опитуванні взяли участь  керівники HR-функцій 46 компаній.  Респонденти займаються виробництвом і продажами лікарських препаратів (54%),  медичного, лабораторного обладнання і витратних матеріалів (8%) і дистрибуцією (31%).  Більше половини опитаних компаній (52%) налічують у штаті від 100 до 500 співробітників.

 

За даними опитування, найбільшим викликом для компаній став перегляд методів взаємодії з персоналом.

62%  опитаних продовжують підбір лінійного персоналу на позиції у продажі.  Більша частина  робить пропозиції про роботу з конкретною датою виходу на роботу (57%).

До топ-3 затребуваних позицій увійшли маркетологи (43%) та фахівці медичного відділу (39%). Окрім цього, маркетологам (51%), фахівцям медичного відділу (23%) і виробництва (23%) у міжнародних компаніях в 2020 році найчастіше переглядали заробітні плати.

Перегляд заробітних плат вже відбувся у 70% фармацевтичних компаній. З них – 95% міжнародних і 5% українських. Крім того, майже половина (49%) готові переглянути суми на 9 і  більше відсотків.

Фармацевтичний ринок цінує і береже своїх співробітників: 90% компаній не мають незадіяних кадрів. Навіть якщо керівництво відправляє працівників у відпустки, у 16% вони оплачувані. 88% респондентів запровадили нові програми з підтримки персоналу у зв’язку з пандемією. Найбільшою популярністю користуються розсилки електронною поштою з моніторингом поточної ситуації (69%), далі йдуть онлайн-заходи з приблизною тематикою “Робота з дому, як поєднати роботу та малолітніх дітей” (46%), а третє за популярністю місце ділять фотогалерея “як ми працюємо з дому”, та вебінари за участю психологів (44%).

 

Як планує розвиватися фармацевтична галузь після карантину?

Більшість компаній фармацевтичної галузі подумали над організацією роботи після скасування карантинних заходів. Однак віддаленість роботи і гнучкість робочих місць залишається під питанням.  48% компаній відповіли, що не планують залишати співробітників у віддаленому режимі після завершення карантину, а 23% впевнені, що збережуть такий режим і надалі.

Ірина Пруднікова, СЕО ANCOR Ukraine: “Найбільш постраждалими від кризи є невеликі організації з кількістю до 100 чоловік персоналу, які не мають власного виробництва. Вони змушені шукати шляхи економії на офісі, заморожувати підбір і відкладати перегляд заробітних плат. Проте, більшість компаній фармацевтичної галузі, все ж, не роблять скорочень, а, якщо є незадіяні кадри, їх відпустки, переважно, оплачують”.

Інші новини
ANCOR Corporate Websites
Загрузка...
Хочу в ANCOR!
Загрузка...
Заявка на услугу
Загрузка...
Logo ANCOR
Загрузка...
Logo ANCOR
Загрузка...
Logo ANCOR
Загрузка...