ANCOR про послугу аутплейсмент
До переліку інсайтів

Що таке аутплейсмент?

Що таке аутплейсмент?

Outplacement– допомога в кар’єрному розвитку для керівних і некерівних працівників, які звільнені або втратили актуальність своїх навичок через реструктуризацію або різке зниження попиту на певні професії в економіці країни/регіону.

Аутплейсмент виник на початку 1960-х років у США. Компанія з Чикаго під назвою Challenger, Grey & Christmas (CGC), заснована в 1962 році, була однією із засновників. CGC займалася оцінкою та тестуванням персоналу, коучингом, навчанням і вдосконаленням керівників та перспективних працівників, консультувала роботодавців та працівників при звільненні. З цієї «суміші» утворився аутплейсмент.

Бостонські психологи Джон Дрейк і Джеррі Бім наблизили методологію аутплейсменту до звичного нам зараз виду. До середини 1980-х їхня компанія Drake, Beam & Associates (DBM) стала одним із світових флагманів HR-консалтингу. Колись, реалізуючи програму групового аутплейсменту для 10 000 співробітників IBM, їм довелося найняти десятки тимчасових помічників для своїх 500 консультантів.

У ХХ столітті сплеск попиту на аутплейсмент зазвичай відбувався під час економічної кризи, коли на підприємствах, що закривалися, відбувалося масове скорочення персоналу. У XXI столітті гостра нестача кваліфікованих кадрів змусила бізнес більше дбати про свій імідж як роботодавця та оцінювати економічні вигоди від аутплейсменту. Якщо людину правильно звільнити, можна залучити лояльного і вже підготовленого спеціаліста, коли економіка відновиться. Крім того, мотивацію нових кандидатів можна підвищити на реальних прикладах шанобливого ставлення до співробітників навіть у важкі часи.

Аутплейсмент часто помилково називають сервісом найму. Така плутанина небезпечна, оскільки створює неправильну поведінку. Взірець у свідомості людей: «Ось я, сумний і нещасний, підлягаю скороченню персоналу. Почніть шукати мені нову роботу, поки я буду страждати!». Відповідальний постачальник ніколи не гарантує учаснику програми працевлаштування, але консультанти зроблять все можливе, щоб допомогти людям стати успішними на ринку праці та підтримати їх у досягненні нових кар’єрних цілей.

Послуги консалтингової компанії оплачує роботодавець, а не учасник програми. Це одна з головних відмінностей між аутплейсментом та послугою кар’єрного консалтингу, де клієнтом є особа, зацікавлена у просуванні на ринку праці та розвитку кар’єри. Однак ці сфери тісно пов’язані між собою. Деякі країни використовують «гібридну» назву цієї послуги - Outplacement & Career Transition.

У програмах аутплейсменту ми використовуємо різноманітні інструменти для різних випадків: індивідуальні та групові програми, майстер-класи, семінари з ринку праці та пошуку роботи, кар’єрний коучинг, тестування та оцінювання, підтримка та допомога у розробці стратегії кар’єри, виборі каналів пошуку роботи. , підготовка резюме, проходження співбесіди тощо. Не залишився осторонь і аутплейсмент. Нині учасники можуть використовувати гарячу лінію для спілкування з консультантом, дистанційну психологічну підтримку та доступ до освітніх онлайн-ресурсів з особистого кабінету.

Отже, аутплейсмент зменшує напругу під час звільнення, допомагає мінімізувати юридичні, репутаційні та фінансові ризики, сприяючи розвитку HR-бренду компанії як відповідального та дбайливого роботодавця.

________________________

* Термін «outplacement» утворений із двох англійських слів: «out» і «placement» і буквально означає «перехід зі старої роботи на нову».

ANCOR Corporate Websites
Загрузка...
Хочу в ANCOR!
Загрузка...
Заявка на услугу
Загрузка...
Logo ANCOR
Загрузка...
Logo ANCOR
Загрузка...
Logo ANCOR
Загрузка...