Кадрове агентство і рекрутингова компанія - в чому різниця?
До переліку інсайтів

Агентство з працевлаштування чи рекрутингова компанія? Приватне агентство зайнятості чи кадрова компанія?

Агентство з працевлаштування чи рекрутингова компанія? Приватне агентство зайнятості чи кадрова компанія?

Провайдери кадрових послуг позиціонують себе по-різному. Як компанії-клієнти та кандидати зрозуміти, що ховається за такими поняттями, як «агентство з працевлаштування», «федеральна рекрутингова мережа», «кадрова компанія», «приватне агентство зайнятості»?

Сучасна HR-індустрія почалася після скасування рабства в часи першої промислової революції, хоча перші згадки про державні та приватні агентства зайнятості в Європі датуються серединою XII століття.* Відтоді термін «Агенція зайнятості» став використовуватися в вживанні. Пізніше державні служби зайнятості зосередилися на наданні роботи та соціальної підтримки безробітним. Приватні кадрові агентства, що з'явилися в США в другій половині XIX століття, почали називати себе кадровими агентствами. Вони надавали послуги з пошуку та відбору на вакансії компаній-клієнтів, їх кандидатами могли бути як безробітні, так і працюючі претенденти.

У XX столітті різноманітність кадрових послуг поширювалася на всі кадрові процеси. Термін монопродукту «агентство з підбору персоналу» не відображає різноманітність діяльності великих постачальників кадрів. В результаті відбувся своєрідний «реверс»: старий, але більш універсальний термін: Private Employment Agency (PREA)** повернувся до галузі. Щоб не змішувати поняття «рекрутинг» і «найм» російською мовою, термін перекладено більш нейтрально: приватне агентство зайнятості.

HR - лінгвістичний прогрес на цьому не зупинився. З найкращих намірів і зовсім не для того, щоб нас усіх заплутати, наприкінці ХХ – на початку ХХІ століття з’явився новий термін – стафінг. В одних країнах стафінгові (кадрові) компанії займаються лише наданням тимчасового персоналу, в інших – найманням, навчанням, оцінкою тощо. Загальноприйняте у світі визначення ще формується, тоді як «кадрова компанія» трактується як синонім PrEA. .

________________________________
*У 1628 році в Парижі Теофрастом Ренодо, видатним лікарем, журналістом і філантропом, було засновано перше агентство з працевлаштування. Йому протегували могутній кардинал Рішельє і сам король Франції. Метою Ренодо була боротьба з бідністю всіма доступними засобами. Окрім безкоштовних медичних консультацій для потребуючих, у нього виникла ідея відкрити бюро зайнятості, щоб допомогти безробітним та бідним знайти роботу, корисну для суспільства. З 1632 р. Ренодо видає «Довідковий бюлетень» (Feuille du bureau d’adresses), де роботодавці розміщують вакансії, а потенційні працівники – аналог сьогоднішніх коротких резюме.
________________________________
** PREA (Private Employment Agency) надає різноманітні кадрові послуги на комерційній основі, на відміну від Державних агентств зайнятості (PEA). 19 червня 1997 року Міжнародна організація праці прийняла Конвенцію про приватні агенції зайнятості (№ 181), яка легалізувала тимчасову зайнятість і діяльність PREA на ринку праці. Конвенція набула чинності 10.05.2000 р.

ANCOR Corporate Websites
Загрузка...
Хочу в ANCOR!
Загрузка...
Заявка на услугу
Загрузка...
Logo ANCOR
Загрузка...
Logo ANCOR
Загрузка...
Logo ANCOR
Загрузка...